Belka
Czwartek, 22 Kwietnia 2021   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Konsultacje ws. funduszy europejskich - Mobilny...

Data dodania: 2019-07-05
W piątek, 12 lipca 2019 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. funduszy europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (Rynek 1, pokój nr 26). ... więcej »
 
 

Udane wakacje z kulturą - zapraszamy!

Data dodania: 2019-07-05
Lipiec i sierpień będą bogate w różnorodną ofertę kulturalną. Niedzielne spacerki po Jarosławiu z przewodnikiem, kino pod gwiazdami, letnie koncerty, warsztaty artystyczne, przedstawi... więcej »
 
 

Konkurs "Na wsi najlepiej"

Data dodania: 2019-07-05
Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodze... więcej »
 
 

Konkurs "Moja SMART wieś"

Data dodania: 2019-07-05
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN wraz z partnerami poszukuje pomysłów i inicjatyw, które poprawiają jakość życia na wsi. Instytut czeka na opisy rozwiązań, w których wyko... więcej »
 
 

14das świętował na rynku

Data dodania: 2019-07-04
14. Dywizjon Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza świętował na jarosławskim rynku w czwartek, 4 lipca, w 26. rocznicę powstania formacji. Burmistrz Miasta Jarosławia ... więcej »
 
 

Podkarpacki Festiwal Organowy - Jarosław 2019

Data dodania: 2019-07-04
Nieprzerwanie od 28 lat, w letnich miesiącach rozbrzmiewa muzyka organowa, kameralna i oratoryjna w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. W tym roku muzyką najwyższej próby twórczej i wykonawczej... więcej »
 
 

4 lipca - święto 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej

Data dodania: 2019-07-03
W czwartek 4 lipca na jarosławskim rynku świętował będzie 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza. Uroczystości, których współorganizatore... więcej »
 
 

VII sesja Rady Seniorów

Data dodania: 2019-07-03
3 lipca br. w sali narad spotkali się przedstawiciele Jarosławskiej Rady Seniorów. Głównym tematem sesji było omówienie spraw związanych z organizacją Dnia Seniora. Wydarzenie zos... więcej »
 
 

AQUA FITNESS na basenie!

Data dodania: 2019-07-03
Dla wszystkich, którzy szukają sposobu na poprawę samopoczucia oraz kondycji fizycznej w czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dodatkową ofertę na krytej pływalni &... więcej »
 
 

"Ojce i Dziatki" nabierają wiatru w żagle!

Data dodania: 2019-07-03
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki, organizowany przez Fundację Czas Dzieci, po spotkaniach w Warszawie, Radomiu, Wrocławiu i Opolu znów pakuje się do drogi. Tym... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 239
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola