Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów
Belka
Wtorek, 21 Sierpnia 2018   imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

W prezencie za... kliknięcie!

Data dodania: 2018-08-16
Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie. Mamy do wręczenia 10 wejściówek na wybrane koncerty w ramach XXVI Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”… a wydarzenie rusza... więcej »
 
 

Osiem dni z "Pieśniami Naszych Korzeni"

Data dodania: 2018-08-15
19 sierpnia br. rozpoczyna się XXVI Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”. W najbliższą niedzielę wydarzenie zainauguruje w opactwie koncert Francisco Orozco z Kolumbii, a w kolej... więcej »
 
 

Zwycięzcy zawodów wędkarskich

Data dodania: 2018-08-14
W minioną niedzielę, 12 sierpnia br. miłośnicy wędkarstwa rywalizowali w Zawodach Gruntowych. Burmistrz miasta Waldemar Paluch na akwenie Babionka wręczył zwycięzcom dyplomy, puchary oraz na... więcej »
 
 

Kolping II rozpoczyna przygodę w 1. Lidze

Data dodania: 2018-08-14
Nowy sezon dla tenisistów stołowych z Jarosławia będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii Parafialnego Klubu Sportowego Kolping, jedna drużyna zagra w LOTTO Superlidze, a druga na jej zapleczu c... więcej »
 
 

Obchody Święta Wojska Polskiego

Data dodania: 2018-08-14
- Jak co roku, z okazji Święta Wojska Polskiego stajemy tu, na jarosławskim rynku, aby złożyć hołd bohaterom walki i zwycięstwa, które w 1920 r. ocaliło nie tylko młodą... więcej »
 
 

Odszedł Jan Aab - wieloletni dyrektor Miejskiego...

Data dodania: 2018-08-13
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Aaba - wieloletniego Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, zaangażowanego w rozwój kultury w mieście i powiec... więcej »
 
 

Ogłoszenie Wojewody Podkarpackiego z dnia 13...

Data dodania: 2018-08-10
Wojewoda Podkarpacki zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego, prowadzonego przez Wydział Nieruchomości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie - Oddział Zamiejscowy w Prze... więcej »
 
 

Rusza remont parkingu przed dworcem PKP

Data dodania: 2018-08-10
Od najbliższego poniedziałku (13 sierpnia) wykonawca rozpocznie remont miejskiego parkingu przed dworcem PKP. W pierwszym etapie prace będą obejmowały wymianę krawężników, w dalszym w... więcej »
 
 

13 sierpnia nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Data dodania: 2018-08-08
13 sierpnia br. o godz. 9.00 w sali narad Ratusza rozpoczną się obrady LXX nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia. W porządku znajduje się 9 projektów uchwał, w tym m.in. w sprawie realizac... więcej »
 
 

Ogłoszenie Wojewody Podkarpackiego z dnia 8...

Data dodania: 2018-08-08
Wojewoda Podkarpacki zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego, prowadzonego przez Wydział Nieruchomości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie - Oddział Zamiejscowy w Prze... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 168
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola