Belka
Czwartek, 22 Kwietnia 2021   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ruszają spotkania burmistrza z mieszkańcami

Data publikacji: 2016-11-24, Data modyfikacji: 2016-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Ruszają spotkania burmistrza z mieszkańcami
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza mieszkańców na drugi w tym roku cykl spotkań w dzielnicach miasta. W najbliższym tygodniu zaplanowane zostały trzy terminy - 29 listopada (wtorek) w Dzielnicy nr 1, 1 grudnia (czwartek) w Dzielnicy nr 2, a 2 grudnia (piątek) w Dzielnicy nr 3. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 17.00
Wiosną burmistrz Waldemar Paluch rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami we wszystkich, siedmiu dzielnicach. Zaproponował jarosławianom możliwość włączenia się w procesy podejmowania decyzji w sprawach istotnych dla miasta, zachęcał do wyłaniania kandydatów do Rad Dzielnic, do aktywnego uczestnictwa w tych wyborach. Efekty były pozytywne, ponieważ wybory zarówno jeśli chodzi  o liczbę kandydatów jak i głosujących cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie współpraca z Radami Dzielnic przynosi wymierne korzyści, konsultowane są inwestycje i priorytetowe potrzeby w poszczególnych dzielnicach.

Najbliższe spotkania z mieszkańcami, to już drugi cykl, jesienny. Opinie, propozycje i problemy mieszkańcy będą mogli zgłosić zarówno w bezpośredniej dyskusji, jak i w krótkiej ankiecie, która zostanie rozdana pod koniec każdego spotkania. Wiosną mieszkańcy wypełnili ponad 250 ankiet, kolejne będą poruszały inne zagadnienia. W programie spotkań znajdzie się również krótkie przedstawienie rocznych efektów działań, zarówno w mieście, jak i w poszczególnych dzielnicach oraz planów inwestycyjnych i działań w 2017 roku. Na każdym spotkaniu będą obecni także dyrektorzy odpowiednich wydziałów czy prezesi spółek miejskich.

redakcja, Źródło artykułu: jaroslaw.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola