Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jarosław Kaczyński w Opolu: Zwycięstwo PiS będzie służyło równości!

 
Zawsze mówiliśmy, że trzeba uczynić wszystko, aby Polska rozwijała się równo – żeby między poszczególnymi regionami następowało zbliżenie, jeżeli chodzi o poziom rozwoju. Zwycięstwo PiS w wyborach będzie służyło temu wyrównaniu – przekonywał w niedzielę w Opolu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kaczyński podkreślił – podczas wojewódzkiej konwencji samorządowej PiS w Opolu – że przed jego ugrupowaniem jest 21 „trudnych miesięcy”, które obejmują wybory samorządowe, do Parlamentu Europejskiego, parlamentarne oraz prezydenckie. Jak oświadczył, są to miesiące „walki o to, by dobra zmiana trwała, by zmieniała Polskę, by dawała Polsce tę wielką szansę”. Lider PiS, zaznaczył również, że są różne problemy związane z wyborami i z decyzją co do tego, kto ma rządzić w Polsce. Wskazał, że jednym z nich jest problem równości, który – jak mówił – ma wiele aspektów. Jeden z nich – jak zwrócił uwagę Kaczyński – ma związek z równością determinowaną sytuacją poszczególnych regionów naszego kraju. – Wiemy, że Polska się różni, że poziom zamożności w różnych częściach naszej ojczyzny jest bardzo zróżnicowany – mamy tutaj wielkie odległości – zaznaczył. Teraz jest takie pytanie, co z tym uczynić? Nasi polityczni przeciwnicy głosili kiedyś koncepcję polaryzacyjno-dyfuzyjną, inaczej zwaną metropolitalną. Zakładali i mówili wprost, że najpierw mają się rozwijać te najbogatsze części naszego kraju – kilka metropolii – a później poprzez proces dyfuzji, czyli takiego wyrównywania się, to bogactwo będzie się rozlewało na cały kraj. Później się z tej koncepcji wycofali, zaczęli się jej wypierać (...). W gruncie rzeczy w ich sercach, w ich przekonaniach, w ich umysłach ta koncepcja tkwi dalej – stwierdził Kaczyński. Prezes PiS oświadczył, że jego partia zawsze koncepcję metropolitalną odrzucała. – Zawsze mówiliśmy, że trzeba uczynić wszystko, żeby Polska rozwijała się możliwie równo, żeby między poszczególnymi regionami następowało zbliżenie, jeżeli chodzi o poziom rozwoju – zaznaczył. Kaczyński wskazał, że polityka wyrównywania ma związek z wyborami samorządowymi, ponieważ będzie skuteczna wtedy, kiedy będzie współpraca działań na poziomie centralnym, wojewódzkim, powiatów i gmin. – To jest sytuacja, która najlepiej służy temu, by ta Polska dzisiaj biedniejsza doganiała, byśmy wspólnie doganiali bogatą, zachodnią Europę i jednocześnie wyrównywali poziom życia w naszym kraju – podkreślił lider PiS. ► UWAGA - wulgarne komentarze prawdopodobnie zostaną usunięte (proszę używać *)

 


MASAKRACJA
 
Data pliku video: 2018-09-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola