Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Były premier po latach ujawnił PRAWDĘ o Lechu Kaczyńskim! Jarosław zemdleje | Życie24h

 
Lech Kaczyński swą właściwą karierę polityczną rozpoczął w 2000 roku, kiedy to został ministrem sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka. Były premier wykazał się wobec niego ogromnym zaufaniem, gdyż, jak dziś stanowczo zaznacza, mieli bardzo zbliżone poglądy. Najnowsze słowa Buzka na temat zmarłego w 2010 roku prezydenta nie spodobają się jednak zapewne jego bratu, Jarosławowi. Lech Kaczyński na stanowisku ministra sprawiedliwości szybko otworzył sobie drzwi do najwyższych szczebli krajowej polityki. Najpierw udało mu się zwyciężyć w wyborach na prezydenta Warszawy, a później został głową całego państwa. Jak Lech Kaczyński rozpoczął pracę w „wielkiej polityce”? Nie od dziś mówi się więc, że osobą, która zapewniła braciom Kaczyńskim gigantyczny sukces w polskim parlamentaryzmie, był w rzeczywistości Jerzy Buzek. To właśnie on jako premier zaufał przyszłemu prezydentowi i dał mu ważną szansę, którą ten bez wątpienia wykorzystał. Buzek zdecydował się skomentować podobne wyrokowania w najnowszym wywiadzie dla tygodnika „Wprost”. Jednocześnie były premier przypomniał bardzo ważne postulaty Lecha Kaczyńskiego, które dziś stoją w całkowitej opozycji do polityki prowadzonej przez jego brata. – Skorzystam z okazji i zdementuję regularnie pojawiające się na ten temat plotki. Otóż, ciągle słyszę, że ktoś mi Lecha Kaczyńskiego wtedy podsunął, wymógł na mnie ten ruch. To nieprawda. Jego nominacja na ministra sprawiedliwości była moją osobistą decyzją. (…) Nominacja Lecha Kaczyńskiego, biorąc pod uwagę jego poglądy, była w zasadzie zgodna ze strategią mojego rządu. (…) Zarówno on, jak i ja byliśmy z krwi i z kości solidarnościowi – stwierdził stanowczo Jerzy Buzek. Lech Kaczyński nie pochwaliłby pomysłów brata? – Lech Kaczyński miał zdrowe poglądy na wymiar sprawiedliwości, przecież to on powtarzał, że Trybunał Konstytucyjny jest nie do ruszenia, że generalnie mamy dobrze skonstruowany system sądownictwa i że trzeba strzec jego niezależności. Zresztą widać to też, gdy porównamy okres rządów PiS sprzed ponad dekady – z Lechem, i ten dzisiejszy, bez Lecha. Mieliśmy ten sam pogląd na konieczność decentralizacji państwa i na rolę samorządów. Różniliśmy się w zasadzie tylko w kwestii kary śmierci, ale on wycofał się ze swojego postulatu – przypomniał także były premier. To właśnie te słowa mogą dziś przyprawić o zawrót głowy Jarosława Kaczyńskiego. W zmianach wprowadzanych także w zakresie działania krajowego sądownictwa prezes PiS oraz jego współpracownicy często powoływali się na wolę oraz autorytet zmarłego prezydenta. Jak się jednak okazuje, on sam miał dalece odmienne poglądy i pomysły. #jarosławkaczyński, #JerzyBuzek, #lechkaczyński, #ministerstwosprawiedliwości Były premier po latach ujawnił PRAWDĘ o Lechu Kaczyńskim! Jarosław zemdleje | Życie24h youtube.com/channel/UCIgkr2NqqCHsYWWktz7TshQ?sub_confirmation=1

 


Życie 24h
 
Data pliku video: 2018-12-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola