Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Najważniejszy moment XXI wieku. Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki | Życie24h

 
Wczoraj Polska żyła tylko jednym tematem – rekonstrukcją rządu. Największe poruszenie wywołała oczywiście dymisja Antoniego Macierewicza. Do tej pory wydawało się, że nienaruszalnego. Zaraz po nim, Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki. Dymisja Macierewicza to wielkie zwycięstwo Andrzeja Dudy i trudno mieć co do tego wątpliwości. Z jednym, małym zastrzeżeniem. Dudzie pozwolono wygrać. Nie tak miało to wyglądać Jeszcze kilka miesięcy temu Jarosław Kaczyński przygotowywał się do objęcia urzędu Prezesa Rady Ministrów. Na nic jednak zdały się misterne plany człowieka, który przez wielu określany jest mianem najlepszego stratega polskiej sceny politycznej. Na drodze stanęła bowiem przeszkoda, której nie przezwyciężyłby nawet Napoleon Bonaparte. Zdrowie. Jarosław Kaczyński ma już 68 lat. Zgodnie z własną ustawą, powinien już odpoczywać na emeryturze. Problemy zdrowotne, głównie z nogą, dają się we znaki Kaczyńskiemu. To właśnie one zadecydowały o tym, że oddał urząd premiera Mateuszowi Morawieckiemu. A także uświadomiły prezesowi coś bardzo ważnego. Przyczyny dymisji Macierewicza, Szyszki, Radziwiłła i Waszczykowskiego Jarosław Kaczyński od niedawna ma świadomość, że jego pokolenie powoli przestaje rozdawać karty na polskiej scenie politycznej. Przemiana pokoleniowa jest nieunikniona, a Kaczyński zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też postanowił ją przeprowadzić na własnych warunkach. Wczoraj z rządu odeszli, choć bliższe prawdy byłoby stwierdzenie, że zostali wyrzuceni, Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Witold Waszczykowski oraz Konstanty Radziwiłł. Ministrowie słuszni wiekiem ale i ci najbardziej kontrowersyjni, zniechęcający do Prawa i Sprawiedliwości niezdecydowany elektorat. To oczywisty ruch. Identyczny zabieg Kaczyński wykonał już wcześniej, przed wyborami w 2015 roku, co zakończyło się najbardziej widowiskowym zwycięstwem w historii wyborów III RP. Jarosław Kaczyński ma zamiar ponownie użyć tej samej, sprawdzonej taktyki odsunięcia kontrowersyjnych postaci w cień. Zamiast nich, woli postawić na młodsze, świeże twarze. Po raz ostatni. Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki Następne wybory parlamentarne oraz prezydenckie najpewniej będą ostatnimi w politycznej karierze Jarosława Kaczyńskiego. Ma jednak poczucie, że zostawia los Prawa i Sprawiedliwości w dobrych rękach – Mateusza Morawieckiego, któremu ufa niemal bezgranicznie, a także Joachima Brudzińskiego (mianowanego wczoraj na szefa MSW), od podszewki znającego struktury partii. – Prezes dał znak, że… młodzi mają być – mówi polityk PiS, który zdecydował się ujawnić kulisy wczorajszego spotkania partyjnego. Prezes PiS zdecydował się też nie przychodzić na uroczystość rekonstrukcji, żeby nie odciągać uwagi od Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy. Dlaczego? Powoli Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki, a przygotowania do tej historycznej chwili rozgrywają się właśnie na naszych oczach. Oficjalne ogłoszenie tej decyzji odbędzie się najpewniej po zwycięstwie w kolejnych wyborach prezydencki

 


Życie 24h
 
Data pliku video: 2018-12-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola