Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jarosław Kaczyński zdecydował o losie Mateusza Morawieckiego! | Życie24h

 
Jarosław Kaczyński rozdaje „polityczne” karty w rządach Prawa i Sprawiedliwości. Również w kontekście afery z przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego, która rzutuje na notowania Mateusza Morawieckiego. Wszystko wskazuje na to, że lider PiS podjął już decyzję co do przyszłości polskiego premiera. Jarosław Kaczyński ma o czym myśleć. Wypłynięcie „taśmy u Sowy” z nagranym głosem Mateusza Morawieckiego przełożyło się – o czym mówią sami politycy PiS – na niższy wynik partii w wyborach samorządowych, zwłaszcza w dużych miastach. Teraz nazwisko premiera pada coraz częściej w kontekście zamieszania wokół KNF. Tym bardziej, że sam premier to człowiek powiązany w przeszłości ze środowiskiem bankowym. Narady w PiS. Jarosław Kaczyński o przyszłości premiera po aferze KNF Opozycja grzmi o komisji śledczej i wieszczy rychłą dymisję rządu. Pojawiają się też tezy o prowokacji prezesa Getin Noble Banku, który tylko czekał z dyktafonem na sprowokowanie urzędnika KNF. Cel? Kolejna kompromitacja rządu. W centrali PiS toczy się ostatnio wiele rozmów na temat rozwiązania sprawy z KNF. Sami politolodzy nie mają złudzeń – sprawa korupcji na ogromną skalę trafia do Polaków (w grę wchodziło 40 mln zł dla KNF, w zamian za „przychylna politykę” wobec wybranych banków) o wiele bardziej niż opór przed reformą sądownictwa. A tym samym oczekiwaliby oni twardej reakcji szefostwa PiS. Na razie była nią jedynie dymisja szefa KNF. Dziś spekuluje się jednak o jego przełożonym, czyli premierze Mateuszu Morawieckim. Znienacka trafił on znów w samo centrum politycznej wojny. Spekulacje ucięte? „Fakt” donosi, że po piątkowych ustaleniach Jarosław Kaczyński uciął partyjne spekulacje co do przyszłości premiera. Miał orzec, że „dymisji premiera Mateusza Morawieckiego nie będzie”. Rozmówca tabloidu z PiS uważa, że afera z KNF to atak nie tylko na PiS (jak taśmy „U Sowy”), ale także na osobę premiera. – Premier na pewno został tą aferą osłabiony bardziej niż np. ujawnieniem jego taśm z Sowy i Przyjaciół w trakcie niedawnej kampanii. Przyznał przy tym, że Jarosław Kaczyński podtrzymuje swoje zaufanie do prezesa rady ministrów. – To chwila na zwarcie szyków – miał powtarzać podczas narad szef PiS, cytowany przez Fakt.pl Tym krótkim komunikatem dał znać, że pomysł z odsunięciem Morawieckiego, również w samym PiS, należy dziś uciszyć. Sprawa pozostaje jednak rozwojowa. #aferaKNF, #dymisja, #jarosławkaczyński, #mateuszmorawiecki Jarosław Kaczyński zdecydował o losie Mateusza Morawieckiego! | Życie24h youtube.com/channel/UCIgkr2NqqCHsYWWktz7TshQ?sub_confirmation=1

 


Życie 24h
 
Data pliku video: 2018-11-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola