Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jarosław Kaczyński w Gdańsku - MOCNO o "Solidarności"

 
„Solidarność” była nie tylko buntem przeciwko komunizmowi, odrzuceniem uciemiężenia, ale była uwikłaną w realia późnego komunizmu próbą zbudowania nowego ładu społecznego – mówił w piątek podczas regionalnej konwencji samorządowej PiS w Gdańsku prezes partii Jarosław Kaczyński. Kiedy jesteśmy w Gdańsku, w mieście, gdzie powstała „Solidarność”, nie można nie mówić o jej dziedzictwie, o jej dorobku. Całe to miasto przypomina „Solidarność”, przypomina tę dawną i tę obecną, ale „Solidarność” przypomina także nazwisko naszego kandydata - kandydata na prezydenta Gdańska, pana (Kacpra) Płażyńskiego – mówił prezes PiS. My bardzo często o tym dorobku „Solidarności” zapominamy albo traktujemy go tylko w bardzo uproszczony sposób, tzn. że był to bunt przeciwko komunizmowi. I to jest wielki błąd, bo rzeczywiście „Solidarność” była wielkim odrzuceniem uciemiężenia, i to było bardzo ważne i ciągle jest bardzo ważne. Ale „Solidarność” była także czymś innym, dziś nieporównanie ważniejszym, była może niesprecyzowaną dokładnie, nieuporządkowaną, uwikłaną w realia późnego komunizmu propozycją zbudowania w naszej ojczyźnie nowego ładu społecznego – dodał Kaczyński.Prezes PiS ocenił, że lata 1980-1981 był latami „rewolucji moralnej”, w trakcie której „ludzie zażądali przywrócenia im godności” odbieranej przez komunistyczne państwo. PiS chce Polski demokratycznej, ale także sprawiedliwej, opartej na solidarności, odnoszącej swoje wartości do patriotyzmu, do wspólnoty, do jedności w sprawach zasadniczych. Takiej Polski chcemy i taką Polskę budujemy. Chcemy prawdziwej Rzeczypospolitej, rzeczy wspólnej, rzeczy dla Polaków – mówił. Jak dodał, „temu mają służyć wybory samorządowe”. Kaczyński zaznaczył, że „Rzeczypospolita to ta wielka ojczyzna, wobec której mamy być lojalni, ale także te mniejsze ojczyzny, to gminy, miasta”. Lider PiS oświadczył też, że „nie ma Rzeczypospolitej bez samorządu”. Solidarność” nawiązała do wielkiej tradycji polskiego republikanizmu; w procesie transformacji ustrojowej nie skrzywdzono by milionów Polaków, gdyby ta republikańska w istocie rewolucja moralna trwała – powiedział. #Masakracja to odKODowany kanał dla tych, którzy chcą być na bieżąco z wydarzeniami politycznymi w Polsce. Subskrybuj i zabierz głos w dyskusji, pamiętaj aby przestrzegać regulaminu YouTube (wulgarne komentarze będą automatycznie kasowane). CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE ================================================= Adres e-mail mojego konta PayPal dla osób, które chcą mnie wesprzeć finansowo: carcrazydetailing malpka gmail.com Dziękuję za wsparcie #PiS #Kaczyński #DotrzymujemySłowa

 


MASAKRACJA
 
Data pliku video: 2018-09-22, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola