Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jarosław Jaros - O MAŁGOSI Z BARTOSZYC (2018)

 
Jarosław Jaros - O MAŁGOSI Z BARTOSZYC tekst: Wojciech Dąbrowski muzyka: Jarosław Jaros ściągnij mp3 drive.google.com/file/d/1HVt-6v_vuFesV6X_kROoBuKkEdBxGVUd/view?usp=sharing Jaros.pl facebook.com/JaroslawJaros youtube.com/wwwJAROSpl #jaroslawjaros #mechanik #żarówka #bartoszyce #urządskarbowy #prowokacja #polska O MAŁGOSI Z BARTOSZYC Pewnego razu, gdzieś w Bartoszycach Żyła Małgosia, skromna dziewica, Aż nagle komuś przyszło do głowy, By jej powierzyć Urząd Skarbowy. Kiedy Małgosia poczuła władzę, Wnet jej odbiło, nic nie poradzę. - Muszę się dobrać do mechanika, Sprawdzę, czy VAT-u on nie unika. Pan Jan akurat był po robocie, Gdy się zjawiła w srebrnej toyocie. - Niech pan ratuje, wyruszam w drogę, Brak mi żarówki, jechać nie mogę. Pan Jan, mechanik, dobre miał serce, Własną żarówkę – pomyślał – wkręcę. Ona podstępnie do niego mruga: Ile kosztuje taka usługa? - Drobiazg! To będzie moim prezentem. - Tak być nie może! Jestem klientem. - Daj pani dychę – rzekł, by mieć z głowy, A ona: Mam cię! Urząd Skarbowy! Nakłada karę, mandat spisuje. Takie w Urzędach pracują szuje. I choć pan Janek dobre miał chęci, Przez tę żarówkę sam dał się wkręcić. Pan Jan nie przyjął od niej mandatu, Teraz zalega 2 złote VAT-u! Małgosia nie chce dać za wygraną, I pozew w sądzie złożyła rano. Sąd jeszcze nie był podległy Ziobrze, Zwolnił go z kary. Postąpił dobrze, Ale, uwaga! Nasza dziewica Nie ustępuje, walczy jak lwica. Urząd to urząd, musi mieć rację! Trzeba koniecznie wnieść apelację, Więc pana Janka sąd, zgodnie z prawem, Znów na kolejną wzywa rozprawę. Za to w nagrodę za ten donosik Przyznano tytuł pani Małgosi, Bo w niej znaleźli, jak w maku korcu, Urząd przyjazny dla przedsiębiorców! To nie są żarty, ale autentyk. Państwo dziś chroni wielkie przekręty, Za to króluje w miastach i wioskach, Jak ta ballada, władza dziadowska. Więc gdy się udasz w tę okolicę, Omijać łukiem masz Bartoszyce, Bo tam przypadkiem może cię spotkać Z Izby Skarbowej rzadka… patriotka. (listopad 2018)

 


Jarosław Jaros
 
Data pliku video: 2018-12-08, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola