Belka
Czwartek, 22 Kwietnia 2021   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Błędy w PIT – jak się ich ustrzec

Data publikacji: 2018-02-22, Data modyfikacji: 2018-02-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Błędy w PIT – jak się ich ustrzec

Każdego roku miliony Polaków składają w stosownych do swojego miejsca zamieszkania urzędach skarbowych zeznania podatkowe. I niestety - każdego roku, mnóstwo formularzy wymaga korekty, z uwagi na liczne błędy, jakie Polacy popełniają przy rozliczaniu się z fiskusem. To z kolei generuje dodatkowy stres, mnoży wydatki na zlecanie korekt i wydłuża czas oczekiwania na ewentualny zwrot podatku. Wszystkiego tego da się uniknąć, wybierając elektroniczne rozliczenie z urzędem skarbowym, za pomocą jednego z dostępnych na rynku programów do PIT.

PIT online - gwarancja poprawnego rozliczenia

Katalog pomyłek, błędów i nieprawidłowości, jakie każdego roku wkradają się do zeznań podatkowych Polaków, wydaje się nieograniczony. Od niepoprawnie wpisanych danych osobowych, poprzez puste rubryki, aż po niepoprawnie obliczone kwoty dochodu i przychodu. Trudno w to uwierzyć, ale zdarzają się również znacznie poważniejsze pomyłki, takie jak choćby rozliczenie na niewłaściwym druku, czy nieprawidłowy urząd skarbowy wskazany w zeznaniu podatkowym.

Błędy te zdarzają się nie tylko nowicjuszom, ale także doświadczonym podatnikom. Jedni i drudzy mogliby uniknąć pomyłek i związanych z nimi nerwów, wybierając proste i wygodne rozwiązanie, jakim jest darmowy program PIT 2017, dostępny np. na stronie https://www.pitax.pl/program-pit/. Instalując go na swoim komputerze, możemy szybko, łatwo i co najważniejsze - bezbłędnie - wypełnić zeznanie podatkowe, przesyłając je online do urzędu skarbowego.

Dobry program PIT 2017 nie tylko pomoże wybrać nam odpowiedni formularz i przyporządkuje urząd skarbowy właściwy naszemu miejscu zamieszkania. Aplikacja sprawdza także błędy i ewentualne uchybienia, dzięki czemu podatnik ma pewność, że formularz PIT nie zostanie przesłany do urzędu skarbowego, dopóki każda rubryka nie będzie wypełniona prawidłowo. Specjalne algorytmy automatycznie sumują i obejmują odpowiednie wartości, obliczając kwoty dochodu, należnego podatku, ewentualnej nadpłaty i wielu innych wartości, które tak często wpisywane są do zeznania podatkowego w sposób błędny.

Rozlicz PIT przez internet i nie trać czasu na korekty

Jak widać, elektroniczne rozliczenia z fiskusem nie muszą być niczym stresującym. Nawet w przypadku osób, które do tej pory nie rozliczały się z urzędem skarbowym przez internet, będzie to proces łatwy i komfortowy, dlatego warto przełamać wątpliwości i z niego skorzystać, by pożegnać błędy w PIT-ach raz na zawsze.

pitax.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jarosławski – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w mieście Jarosław. W jego skład wchodzą gminy: Jarosław, Radymno, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica zajmując powierzchnię 1029,15 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeka San, umozliwiająca wędkowanie czy uprawianie sportów wodnych, liczne szlaki piesze i rowerowe (Podkarpacki Szlak Winnic, Szlak Architektury Drewnianej, Międzynarodowy Szlak Śladami Aleksandra Fredry, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Jarosław – Użgorod, Szlak Kupiecki oraz Doga św. Jakuba); urbanistyczny zespół zabudowy małomiasteczkowej z gotyckim kościołem  Św. Mikołaja w Pruchniku.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi rolnictwo i przemysł. Duże zakłady działające na terenie powiatu to np. Zakłady Mięsne „Sokołów” S.A. oddział Jarosław czy LU Polska S.A..

  Przez powiat przebiega autostrada A4 (E40), dwie drogi krajowe nr: 77 i 94 oraz linia kolejowa 91, która jest częścią pan – europejskiego szlaku E30.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola